TV LG OLED83M49LA 83" Smart 4K (2024)
RRP: 3999.00
A flagship, 83 inch OLED screen pairs with blazing-fast wireless connectivity, to make the LG OLED83M49LA the ultimate in TV technology.
Available upon request
Cutting-edge technology and style
As one of the first TV’s in the world to feature 4K 144Hz compatible, wireless connectivity, the LG OLED83M49LA showcases the future in TV tech. As well as being one the sleekest and stylish TVs in its class, this LG 83 inch TV is also one of the most cinematic, with its enhanced OLED screen now brighter than ever, for the most lifelike picture quality.